FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Folie geamuri auto

MOTIVA Network Romania ofera cinci serii de folii de performanta pentru geamurile auto.

Toate aceste cinci  variante sunt realizate din materii prime de inalta calitate, ofera claritate optica excelenta si sunt foarte rezistente la zgarieturi.

CONFORT si INTIMITATE

 


Certificat 4261-Folii auto Armolan 1

Certificat 4261-Folii auto Armolan 1

Oferta noastra cuprinde cinci serii de folii profesionale pentru geamurile auto, incepand cu cele colorate in profunzime (dyed/extruded dyed) si pana la cele metalizate (metallized) si ceramice (ceramic). Foliile sunt realizate de singurii producatori verticali integrati din lume, motiv pentru care materiile prime din care sunt verificate si testate pentru a obtine calitate maxima si zero defecte. Toate aceste folii sunt realizate din materii prime de inalta calitate, ofera protectie solara de pana la 80 %, au claritate optica excelenta si sunt foarte rezistente la decolorare si zgarieturi.

Foliile din seria ONYX, QDP, HP Charcoal si HPP Carbon sunt certificate RAR si au garantii cuprinse intre 5 si 10 ani.

 

 

 

Folie auto premium, recomandata de renumitul profesor STAN Foster din SUA.

 

Folie auto, folie certificata RAR, omologata, folii auto pentru geamuri,montate toata tara si in marile orase precum Adjud, Aiud, Alba Iulia, Alexandria, Arad, Bacau, Baia Mare, Bailesti, Barlad, Beius, Bistrita, Blaj, Botosani, Brad, Braila, Brasov, Bucuresti, Buzau, Calafat, Calarasi, Campia Turzii, Campina, Campulung, Campulung Moldovenesc, Caracal, Caransebes, Carei, Cluj Napoca, Codlea, Constanta, Craiova, Curtea de Arges, Dej, Deva, Dorohoi, Dragasani, Drobeta-Turnu Severin, Fagaras, Falticeni, Fetesti, Focsani, Galati, Gheorgheni, Gherla, Giurgiu, Hunedoara, Husi, Iasi, Lugoj, Lupeni, Mangalia, Marghita, Medgidia, Medias, Miercurea Ciuc, Moinesti, Moreni, Motru, Odorheiu Secuiesc, Oltenita, Onesti, Oradea, Orastie, Orsova, Pascani, Petrosani, Piatra Neamt, Pitesti, Ploiesti, Radauti, Ramnicu Sarat, Ramnicu Valcea, Reghin, Resita, Roman, Rosiorii de Vede, Sacele, Salonta, Satu Mare, Sebes, Sfantu Gheorghe, Sibiu, Sighetu Marmatiei, Sighisoara, Slatina, Slobozia, Suceava, Targoviste, Targu Jiu, Targu Mures, Targu Secuiesc, Tarnaveni, Tecuci, Timisoara, Toplita, Tulcea, Turda, Turnu Magurele, Urziceni, Vaslui, Vatra Dornei, Vulcan, Zalau.

PROTECTIE | COMFORT | INTIMITATE | MOTIVA - follow your motivation!

FOLII STANDARD NEMETALIZATE DUBLU STRAT

Aceste folii sunt realizate din doua straturi de poliester colorate in profunzime cu pigmenti stabili UV cu aspect de negru grafit. Au o durata de viata de minim 5 ani, resping pana la 43% din caldura in timpul verii si un raport pret/calitate foarte bun. Certificat RAR-OCP 4261.

DENUMIRE PRODUSTRANSPARENTA (%)INFRA-ROSII RESPINSE (%)ENERGIE TOTALA RESPINSA (%)UV RESPINSE (%)GROSIME (µm)GARANTIE (ani)
BLACK PLUS 55404399375
BLACK PLUS 2020353999375
BLACK PLUS 3535303699375
BLACK PLUS 5048283099375

FOLII PREMIUM NEMETALIZATE DUBLU STRAT

Seria QDP CHARCOAL, este realizata din doua straturi de poliester colorate in profunzime la extrudare si contine pigmenti de ultima generatie de tipul COLOR-STABLE (CS), stabili UV cu aspect de negru carbune. Deoarece nu contin metal, aceste folii nu interfereaza cu sistemele de telefonie mobila, GPS si radio. Foliile QDP nu-si schimba culoarea initiala si sunt foarte rezistente la zgarieturi. Acestea au o durata de viata de minim 7 ani, resping pana la 43% din caldura in timpul verii si 99 % din UV. Certificat RAR-OCP 4261.

DENUMIRE PRODUSTRANSPARENTA (%)INFRA-ROSII RESPINSE (%)ENERGIE TOTALA RESPINSA (%)UV RESPINSE (%)GROSIME (µm)GARANTIE (ani)
QDP CHARCOAL 54444399377
QDP CHARCOAL 2019373999377
QDP CHARCOAL 3030353599377
QDP CHARCOAL 5048313099377

FOLII DUBLU STRAT, HIBRID METAL + PIGMENT CS

Seria HP CHARCOAL este realizata din doua straturi de poliester, unul colorat in profunzime la extrudare cu pigmenti de ultima generatie de tipul COLOR-STABLE (CS) iar celalalt este metalizat si contine aluminiu depozitat prin evaporare. Acestea au aspect de negru carbune usor metalizat, nu-si schimba culoarea initiala si sunt foarte rezistente la zgarieturi. Acestea au o durata de viata de minim 10 ani, ofera protectie solara mai mare datorita stratului metalizat, de pana la 63% din radiatia solara si minim 99 % din UV. Certificat RAR-OCP 4261.

DENUMIRE PRODUSTRANSPARENTA (%)INFRA-ROSII RESPINSE (%)ENERGIE TOTALA RESPINSA (%)UV RESPINSE (%)GROSIME (µm)GARANTIE (ani)
HP CHARCOAL 556563993710
HP CHARCOAL 10106253993710
HP CHARCOAL 20205951993710
HP CHARCOAL 30285442993710
HP CHARCOAL 40395241993710
HP CHARCOAL 50544936993710

FOLII PREMIUM DUBLU STRAT, HIBRID SPUTERIZATE CU CERAMICA + PIGMENT CARBON CS

Seria HPP CARBON este realizata din doua straturi de poliester, unul colorat in profunzime la extrudare cu pigmenti din CARBON de ultima generatie de tipul COLOR-STABLE (CS) iar celalalt este realizat prin pulverizare catodica (sputter) cu CERAMICA, ce confera performante solare de TOP si rezistenta exceptionala in timp. Au un aspect de negru carbune, nu-si schimba culoarea initiala, sunt foarte rezistente la zgarieturi si sunt foarte usor de termoformat pe lunetele cele mai dificile. Acestea au o garantie de 10 ani, o durabilitate de peste 15 ani si ofera protectie solara foarte mare, de pana la 63% din radiatia solara totala si minim 99 % din UV. Certificat RAR-OCP 4261.

DENUMIRE PRODUSTRANSPARENTA (%)INFRA-ROSII RESPINSE (%)ENERGIE TOTALA RESPINSA (%)UV RESPINSE (%)GROSIME (µm)GARANTIE (ani)
HPP CARBON 547558993710
HPP CARBON 15156456993710
HPP CARBON 20225954993710
HPP CARBON 35385249993710
TOP